Rejestracja przez e-mail

Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Ania Łuczak ()
Liczba odpowiedzi: 13
Witam!
Co może być przyczyną tego, że nie do każdego rejestrującego się wysyłany jest e-mail z prośbą o dokończenie rejestracji? Mam tego pewność, bo dla użytkowników kont w domenie TLEN czy Gmail wszystko ok, ale na WP już nie ;(
W odpowiedzi na Ania Łuczak

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Może być to spowodowane różną polityką ochrony przed spamem stosowaną przez systemy pocztowe.

Najlepiej zaglądnąć w logi serwera pocztowego, tam z pewnością znajdą się stosowne komunikaty informujące o przyczynie odrzucenia przesyłki.
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Grzegorz Nowosielski ()
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sender_Policy_Framework

Aby doszło do WP w polu From powinien być rzeczywisty adres domeny (odpowiadający adresowi IP serwera) z której wysyłany jest mejl.
W odpowiedzi na Grzegorz Nowosielski

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Ania Łuczak ()
Zapoznałam się, dziękuję. Proszę mi jeszcze podać, gdzie to się konfiguruje? W administracji->serwer? Które pole?
W odpowiedzi na Ania Łuczak

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Administracja->serwer->Email->Adres no-reply
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Ania Łuczak ()
Administrator podał mi domenę odpowiadającą adresowi IP serwera, załóżmy xxx.pl
Ponieważ ma być w polu From ma być adres e-mial wpisałam noreply@xxx.pl Chyba źle wykombinowałam, bo nie działa. Co w takim razie kryje się pod określeniem rzeczyswisty adres domeny i co dokładnie wpisać w to pole?
W odpowiedzi na Ania Łuczak

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Ania Łuczak ()
W odpowiedzi na Ania Łuczak

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Janusz Przybył ()

Administracja > Serwer > Email w polu "Adres no-reply" mam wpis "noreply@aders platformy".

W odpowiedzi na Janusz Przybył

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Ania Łuczak ()
No właśnie ta opcja odpada, o czym pisaliśmy powyżej.
W odpowiedzi na Ania Łuczak

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()
Witam!
Czy Ktoś Pani pomógł rozwiązać ten problem.
Na mnie z dnia na dzień wp.pl "wypięła" się z tą swoją polityką antyspamową i mimo, że w tamtym roku nie miałem z tym kłopotów to od kilku dni uczniowie, którzy mają skrzynkę na wp.pl (w tym i ja - administrator) nie otrzymują postów...
Pozdrawiam
SG
W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Grzegorz Nowosielski ()
Można zablokować WP:
  • Administracja
  • / Użytkownicy
  • / Uwierzytelnianie
  • / Zarządzaj uwierzytelnianiem
w oknie "Niedozwolone domeny poczty elektronicznej" wpisać: .wp.pl .wp.eu .onet.pl .onet.eu

Uczniom można zaproponować korzystanie z poczty gmail.com, w której można ustawić ściąganie poczty z innych kont Gmail - Settings - Accounts and Import - Add POP3 email account. Zachętą do korzystania z gmail.com może być utworzenie wspólnego kalendarza, umożliwienie kontaktu online przez Google Talk zamiast przez GG...


W odpowiedzi na Grzegorz Nowosielski

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Piotr Brzózka ()
Odpowiedz, proszę Państwa szansa na uniknięcie tego problemu jest dość mała, jeżeli obsługując platformę generujecie ruch poczty na zasadzie dużo wiadomości do sporej liczby odbiorców na jednym serwerze jesteście traktowani jako dostarczyciele spamu. Nie ma tu specjalnej różnicy czy jest to google czy wp. Powiedziałbym nawet że google jest bardziej wrażliwe na tym punkcie. Jedyna szansa to pilnować swego rodzaju harmonogramu wysyłek aby nie podpaść automatom pilnującym poczty.
W odpowiedzi na Grzegorz Nowosielski

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()
Dziękuję za odpowiedź w tym miejscu na również moje problemy. Mam pytanie jeszcze - w jakim celu mam blokować WP w oknie "Niedozwolone domeny poczty elektronicznej" jeżeli ONA sama mnie "zablokowała"?
Pozdrawiam
SG
W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Rejestracja przez e-mail

Napisane przez: Piotr Brzózka ()
Jest jeszcze jedna ciekawostka, jako konto pocztowe wysyłające potwierdzenia ustawione miałem konto gmail. Nawet po jego wyłączeniu w moodle dalej ta opcja pracuje patrząc po spamie. Generalnie coś z tymi powiadomieniami nie do końca funkcjonuje jak należy.