Problem z rejestracją użytkowników ...

Problem z rejestracją użytkowników ...

Napisane przez: Mahatma Gandhi ()
Liczba odpowiedzi: 11
Witam,
wgrałem wszystkie pliki Moodle 1.9.5.+ na darmowy serwer cba.pl. Zainstalowałem bez jakichkolwiek problemów, stworzyłem już kursy i wszystko jest ok.

Ale chciałem zobaczyć, czy nie ma żadnych problemów z rejestracją nowych użytkowników/stworzeniem nowych kont.. i niestety jest jakiś błąd, który nie pozwala dokończyć w pełni rejestrację.

Po wpisaniu wszystkich danych do formularza, przechodzę do dalszego etapu .. i wyskakuje informacja:
"BłądERROR: Could not instantiate mail function.

Nie udało się wysłać maila do ciebie."

Więc klikam "więcej informacji o tym błędzie" i wyskakuje mi strona: http://docs.moodle.org/en/error/auth/auth_emailnoemail


A w niej napisany jest:

error/auth/auth emailnoemail

Your moodle configuration is currently not able to send email. This is likely due to problems with your SMTP settings in the configuration file of your site. Please tell the administrator of your system to reconfigure this file, and try again.

Retrieved from "http://docs.moodle.org/en/error/auth/auth_emailnoemail"



Ja nie jestem informatykiem, nie znam się na tym, a jeśli ten błąd będzie nadal, to nie będę mógł w pełni uruchomić mojej strony z moodle.

Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję uśmiech

W odpowiedzi na Mahatma Gandhi

Odp: Problem z rejestracją użytkowników ...

Napisane przez: Adam kowalski ()
po zalogowaniu jako admin proszę wybrać z bocznego menu Serwer, a następnie Email; ukaże się formularz do uzupełnienia o dane konta pocztowego administratora; po uzupełnieniu klikamy "Zapisz zmiany"
W odpowiedzi na Adam kowalski

Odp: Problem z rejestracją użytkowników ...

Napisane przez: Mahatma Gandhi ()
Pan mnie nie zrozumiał... tam jak klikam serwer ---> email .. to są wpisane dane poczty e-mail admina.

Mi chodzi o to, że żadna osoba nie może się zarejestrować na mojej stronie...
W odpowiedzi na Mahatma Gandhi

Odp: Problem z rejestracją użytkowników ...

Napisane przez: Adam kowalski ()
wpis w logu "This is likely due to problems with your SMTP settings in the configuration file of your site" jasno mówi o tym, że ustawienia poczty są nieprawidłowe. proszę więc sprawdzić i ewentualnie porównać z ustawieniami skrzynki pocztowej. Przy okazji: jaki sposób rejestracji wybrał Pan dla użytkowników?
W odpowiedzi na Mahatma Gandhi

Odp: Problem z rejestracją użytkowników ...

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Dane poczty admina wpisuje sie w profilu admina (normalnie konto nie-osobowe). W panelu konfiguracyjnym serwera podaje sie dane do wysylania poczty przez Moodle. Sa mozliwe dwa podstawowe warianty ustawien jak opisane w dokumentacji: Email_processing
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Problem z rejestracją użytkowników ...

Napisane przez: Mahatma Gandhi ()
Wybrałem uwierzytelnianie z wykorzystanie poczty e-mail. Bardzo proszę wyjaśnić mi w bardzo prostym języku i dokładnie... co mam zrobić, żeby osoby chętne mogły w pełni dokończyć rejestrację na mojej stronie..
W odpowiedzi na Mahatma Gandhi

Odp: Problem z rejestracją użytkowników ...

Napisane przez: Mahatma Gandhi ()
Czy jest mi ktoś w stanie pomóc ? Bardzo mi zależy na czasie... Błagam !
W odpowiedzi na Mahatma Gandhi

Odp: Problem z rejestracją użytkowników ...

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Polecam jeszcze jedną stronę dokumentacji:http://docs.moodle.org/en/admin/setting/mail

Ponieważ na serwerze nie można wysyłać poczty funkcją mail() musi Pan sokrzystać z istniejącego zewnętrznego konta pocztowego i podać Moodle dane użytkownika. Moodle będzie wysyłał pocztę na tej samej zasadzie jak program pocztowy (Thnderbird, Outlook)
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Problem z rejestracją użytkowników ...

Napisane przez: Mahatma Gandhi ()
Znam angielski, ale nie w tak dobrym stopniu, żebym mógł swobodnie czytać i rozumować tą stronę...

Bardzo Proszę, jakby ktoś mógł mi napisać stopniowo, krok po kroku.. co muszę zrobić, aby ten błąd zniknął .
W odpowiedzi na Mahatma Gandhi

Odp: Problem z rejestracją użytkowników ...

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Sadzac z imienia i nazwiska, znajomosc angielskiego powinna byc doskonala...

Trzeba otworzyc konto emaila na jakims serwisie, najlepiej w swojej organizacji, i wpisac dane tego serwisu i tego konta w panelu. Dane sa takie same jak przy konfiguracji np Outlook. Dane musza byc podane przez serwis. Tu nie ma ogolnych regul, ktore dzialaja 100% dla wszystkich.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Problem z rejestracją użytkowników ...

Napisane przez: Mahatma Gandhi ()
Bardzo dziękuję za pomoc... wszystko działa ok ;)
W odpowiedzi na Mahatma Gandhi

Odp: Problem z rejestracją użytkowników ...

Napisane przez: Marek Urbański ()
Witam,
ma dokładnie ten sam problem (zwraca mi ten komunikat o źle skonfigurowanym SMTP).
w opcjach Serwer->Email podałem dane dokładnie takie jak w przypadku klienta Outlook, nawet zmieniłem kod w pliku textlib.class.php sugerując się wskazówkami z podanej niżej strony i nic smutny -> http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=104279 ,
pomyślałem, że moze trzeba przypisać jeszcze odpowiedni port na którym nasłuchuje usługa SMTP i w polu: adres no-reply wpisalem: 'moj_adres_email:konkretny_port' i dalej nic smutny.