Konferencja Audio-Wideo

Konferencja Audio-Wideo

Napisane przez: Michał Masłyk ()
Liczba odpowiedzi: 5
Witam,
Chciałbym używać platformy moodle jako narzędzia do organizowania spotkań audio-wideo. Czy moodle umożliwia taką funkcjonalność lub, jakiś dodatkowy komponent odpowiedzialny za transmisje strumienia audio-wideo? W liście pluginów znalazłem jakiś mod skype, który pewnie można by wykorzystać w tym celu? Możecie mi trochę przybliżyć możliwości oferowane przez moodle'a w aspekcie strumieniowego przesyłania danych? Z góry dzięki za wszelkie informacje i pomoc uśmiech
pozdrawiam
W odpowiedzi na Michał Masłyk

Odp: Konferencja Audio-Wideo

Napisane przez: Michał Masłyk ()
Nikt nic nie wie na ten temat? Nie wierzę, że tylko mnie to interesuje uśmiech
W odpowiedzi na Michał Masłyk

Odp: Konferencja Audio-Wideo

Napisane przez: Tomasz Walasek ()
Sam Moodle nie ma takich możliwości. Ja próbowałem DimDim. Proszę poczytać na stronie. Jest też plug -in do Moodle i działa. Sprawdzałem.
Będę próbował zainstalować sobie serwer dimdim i wtedy napiszę jak to się sprawdza.
Z tego co wiem Elluminate też jest jakoś z moodle skorelowany...
Skype działa chyba tylko jako blok, pokazuje kto jest aktywny i dostępny a komunikacja odbywa się w skypie.
W odpowiedzi na Michał Masłyk

Odp: Konferencja Audio-Wideo

Napisane przez: Bartek Mańk ()
Korzystam z systemu VidCom i sprawdza się przyzwoicie. Problemem może być tylko to, że nie ma wersji przeglądarkowej - trzeba zainstalować komunikator. Konto kosztuje ok 100zł/mies. Więcej o moich próbach może Pan przeczytać na stronie którą założyłem, żeby się komunikator nie marnował jak nie mam szkolenia ;) debaty.net