غیر قابل دانلود بودن محتوای ارسال شده

غیر قابل دانلود بودن محتوای ارسال شده

از AM Sanat در
Number of replies: 4
سلام
یک مطلبی که باید خیلی مهم باشد و آن اینکه چطور از پخش شدن محتوا جلوگیری کرد
آیا حالتی در نظر گرفته شده که وقتی محتوایی را که ساخته حالا چه بصورت یک فایل flash باشد و یا به صورت scorm در آمده باشد تنها کاربران بتوانند آنرا از طریق سایت مشاهده کنند و این محتوا در temp سیستم آنها ذخیره نشود و یا توسط نرم افزارها دانلود نشوند
تعداد امتیازات:  -
In reply to AM Sanat

نظر در مورد: غیر قابل دانلود بودن محتوای ارسال شده

از AM Sanat در
دوستان من شاید مطلبم را روشن اینجا نگفته باشم که شاید جوابی داده نشده باشد wink

اما بر اساس تحقیقاتی که انجام شد به نتایجی رسیده شد که آنها را ارائه می کنم امیدوارم مفید باشد.
من در اینجا قصدم این است که از محتوایی که روی سایت قرار می گیرد محافظت گردد و غیر قابل دانلود باشند. ( البته بیشتر چون محتواها بصورت swf تولید می شوند، دانلود نشدن این نوع فایل ها هست)
یکی از راه ها بصورت stream پخش شدن فایل ها هست. که توسط دو برنامه
flowplayer
JW Player
امکان پخش فایل ها به این صورت هست.
اما دونکته
  1. با استفاده از این برنامه ها هم باز کاملا محتواها غیر قابل دانلود نیستند - چون خود بنده بعضی از فایل هایی که توسط این نوع برنامه ها در سایت قرار داده شده را توانستم دانلود کنم - اما باز هم بهتر از نبودن هستند.
  2. این نوع برنامه ها بیشتر برای پخش فرمت های flv و فیلم هستند اما منظور من بیشتر پخش محتواهای تولید شده با فرمت swf هستند، که این برنامه ها در پخش این فایل کمی با مشکل مواجه می شوند.
در کل امیدوارم این مطلب مفید بوده باشد البته تا اینجا تنها برای پخش فیلم ها مناسب می باشند. اما در صورتی که برای پخش انیمیشن و فیلم هایی که با پسوند swf هستند هم اگر راهی پیدا شد ارایه می گردد از دوستان هم اگر شخصی راهنمایی بکند متشکر.smile
In reply to AM Sanat

از سيد اميرحسين نيكوكار در
بسته به نوع محتوا می توانید از تکنیک های مختلفی استفاده کنید. روش های گفته شده توسط دوست مان روش های خوبی ست. علاوه بر آن می توانید کاری کنید که در صورت دانلود فایلهای محتوا نتوانند از آن استفاده کنند یعنی مثلاً با watermark کردن از سرقت جلوگیری نمی شود ولی فایل بدرد کسی نمی خورد. روشهایی هم برای کدکردن فایلهای swf جهت پیشگیری از decompile آنها وجود دارد که با جستجو در اینترنت می توانید به آنها برسید.
In reply to سيد اميرحسين نيكوكار

از AM Sanat در
متشکر از راهنمایی
ایده خوبی است که بر روی فایل های تهیه شده آرم و نشانی قرار داده شود اما همانطور که بعدا هم دوستمان گفتند نیاز هست که از decompile شدن آنها جلوگیری شود. اما من هنوز برنامه مناسبی برای کد کردن فایل های swf پیدا نکرده ام .
چون شاید با جدیدترین نسخه از کدکننده ها هم که اطلاعات کد شوند، مدتی بعد با نسخه های جدید
decompile کننده ها امکان باز شدن و ویرایش فایل ها هست. البته این راه هم بهتر از نبودن آن هست.
اما باز دو نکته cool
  1. آیا یک برنامه کد کننده مناسب سراغ دارید؟ (که تا حدودی از decompile تا مدتی یا حتی دایمی ! راحت بود.)
  2. با توجه به اینکه مارک دار شدن محتوا در بعضی موارد ممکن است توجه بیننده را به خود جلب کنند و آن دقت را بر روی محتوا نداشته باشد در صورتی که بتوان با راهی دیگر، این غیر قابل دسترسی بودن محتوا بجز سایت، را اعمال نمود بنظر می آید بهتر باشد. بنابراین راهی دیگر پیشبینی نشده؟
In reply to AM Sanat

از سيد اميرحسين نيكوكار در
برای اینکه نشود decompile کرد شنیده ام که اخیراً یک بنده خدایی از دوستان فارسی زبان کدی نوشته اما جزئیاتش را پیگیر نشدم ببینم چیست که اگر اطلاعاتی بدست آوردم همینجا می نویسم. برخی هم با نوشتن Action های مخصوص و مخصوصاً در نسخه CS3 به بعد باعث می شوند که پس از decomplile فایل خروجی مشکل دار باشد خاصه اینکه اگر در تهیه فایل اصلی از مبحث کلاس نویسی و فایلهای کلاس همراه فلش استفاده شود.