Problem instalacji moodle na home.pl

Problem instalacji moodle na home.pl

Napisane przez: Włodzimierz Kupniewski ()
Liczba odpowiedzi: 8
Witam
Problem jak w temacie.
Proces instalacji przebiega OK. Po jej zakończeniu ukazuje się panel logowania w zasadzie "goły" bez menu z lewej jak i z prawej strony. Dokonuję logowania jako admin i tu moje zaskoczenie bo w trakcie instalacji nie ujrzałem panelu w którym definiuję swoje dane jako admina ( hasło, login, poczta itp.) Nie wiem naprawdę o co chodzi.
Na localu taki panel się ukazuje i tam wpisuję co potrzeba - wszystko hula OK.
Pierwszy raz spotkałem się z takim przypadkiem. Nadmienię, że wcześniej instalowałem różne wersje moodla i było dobrze, a teraz mam same niespodzianki.
"A server error that affects your login session was detected. Please login again or restart your browser."
W czym więc problem.??(:
Pozdrawiam
W odpowiedzi na Włodzimierz Kupniewski

Odp: Problem instalacji moodle na home.pl

Napisane przez: Bartek Mańk ()
99% szans, że brakuje katalogu o nazwie tmp. Trzeba go założyć w katalogu, w którym są Moodle. Potem niestety zainstalować od nowa (ja zwykle zakładałem też od nowa bazę danych, bo szybciej niż grzebać się w tabelach)

pozdrawiam
Bartek Mańk
W odpowiedzi na Bartek Mańk

Odp: Problem instalacji moodle na home.pl

Napisane przez: Włodzimierz Kupniewski ()
Witam
Dzięki za podpowiedź zaraz reinstaluję.
O wynikach dam znać.
Pozdrawiam

W odpowiedzi na Włodzimierz Kupniewski

Odp: Problem instalacji moodle na home.pl

Napisane przez: Włodzimierz Kupniewski ()
Witam
Niestety wszystko zostało po staremu.
Może problem jest w tym, że mam tam postawioną stronę w katalogu głównym.
Moodle instalowałem z podkatalogu czyli moodle/install.php i tam tworzyłem katalog /tmp. Niestety podczas instalacji instalator zwracał mi komunikat, że brak jest /tmp.
Kiedy go tworzyłem w katalogu głównym instalacja poszła, ale bez możliwości utworzenia konta administratora. Nie pokazał się formularz do wklepania swoich danych. Po instalacji pokazywał się panel logowania ale bez konta admina.
???
Pozdrawiam
W odpowiedzi na Włodzimierz Kupniewski

Odp: Problem instalacji moodle na home.pl

Napisane przez: Bartek Mańk ()
Miałem identyczne objawy, gdy nie było "tmp". Dodawałem go do katalogu z Moodlami i do głównego i za każdym razem zaczynało działać OK. Może faktycznie ma Pan coś źle z prawami dostępu do niego jak pisał p. Bartosz?

Sory, jeśli Pana w maliny wpuściłem - ale tak ładnie się zgadzało uśmiech Za każdym razem właśnie na home.pl gdy zapominałem o tmp - objawy identyczne jak u Pana a jak nie zapomniałem - działało (Moodle 1.9).

Może to prawa dostepu, a może trzeba założyć i w głównym i w "Moodle"?

Nigdy nie instalowałem w głównym - zawsze w podkatalogu.

Moja "alergia" na "tmp" datuje się z dawniejszych czasów instalacji Drupala - on też nie ostrzegał o braku katalogu, nie zakładał go a potem jęczał. Więc teraz zakładam go gdzie popadnie puszcza oczko Nie potrafie sobie wprawdzie wyobrazić PO CO moodlom w podkatalogu taki katalog w głównym - ale faktem jest, że u mnie zawsze jest dodany i w głównym i w podkatalogu (a home nie tworzy tmp dla nowego serwera).

pozdrawiam
Bartek Mańk
W odpowiedzi na Bartek Mańk

Odp: Problem instalacji moodle na home.pl

Napisane przez: Włodzimierz Kupniewski ()
Witam ponownie.
Bezradność moja sięga zenitu.
Problem pozostał. Tworzyłem folder /tmp w katalogu głównym (z chmod 777) jak również w katalogu moodla. Proces instalacji przebiega bezproblemowo buduje się baza i kiedy na akranie powinienem zobaczyć "Ustawienia konta administratora" celem wpisania swoich danych, instalator to pomija i ukazuje mi się okno logowania. Do którego powinienem się zalogować jako admin, a tu niespodzianka panelu admina nie ma. Naprawdę już nie wiem o co chodzi. Bez względu na wersję moodla.
Nadmienię, że na localu problemów "0". Moodelek hula OK.
Co dalej.smutny
Pozdrawiam

W odpowiedzi na Włodzimierz Kupniewski

Odp: Problem instalacji moodle na home.pl

Napisane przez: Katarzyna Nuo ()
Witam serdecznie,

Czy udało się Panu (albo komuś innemu) rozwiązać problem? Niestety w tej chwili mam identyczny - też na home.pl...

Czy zna ktoś rozwiązanie i może mi pomóc? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
W odpowiedzi na Katarzyna Nuo

Odp: Problem instalacji moodle na home.pl

Napisane przez: Stanislaw Marek ()
Najczęstszą przyczyna takiego zachowania instalatora jest nieprawidłowo wpisana ścieżka do katalogu tworzonego przez moodle. (3 ekran instalatora) Należy tam dokładnie wpisywać: kataloginstalacyjny/katalogmoodle.
Pozdrawiam