moodle da hazırladığım derslerimi nasıl yayınlarım

moodle da hazırladığım derslerimi nasıl yayınlarım

yazan taner çalıkoğlu -
Yanıt sayısı: 10
arkadaşlar kusuruma bakmayın bu konuda o kadar acemiyim ki sorumdan da anlaşılmıştır zaten. yapmak istediğim localhost ta oluşturduğum dersi ücretsiz hosta (eğer öneriniz varsa bu konuda mutlaka belirtin) nasıl aktarabilirim. ayrıntılı bir açıklama çok iyi olur çünkü çok yeniyim bu konuda
taner çalıkoğlu yanıt olarak

Ynt: moodle da hazırladığım derslerimi nasıl yayınlarım

yazan Kemal Can -
Dersinizi hangi formatta hazırladınız ?
Kemal Can yanıt olarak

yazan taner çalıkoğlu -
genellikle ppt ve pdf dosyaları olarak

yazan burak inner -
tam sorunuzun cevabı olmayabilir ama localhost 'ta hazırladığınız bir dersi yedekle komutu ile yedekleyip internetteki bir sunucuya gönderebilir ve sonrada geri yükle komutu ile dersi internetteki sunucunuzda açabilirsiniz..

Birkaç gündür bende bu şekilde dersleri internetteki sunucuya aktarmaya çalışıyorum fakat bir türlü başarılı olamadım. En sonunda debug modunu geliştirici moduna alarak hatayı fark ettim.

Geri yükleme işlemi sırasında sunucuda size ayrılan bellek miktarı aşıldığı için geri yükleme işlemi yarıda kalıyor ve devam etmiyor..

yani bu durumda yedek işlemi manual olarak nasıl yapılıyor ona bakmak gerekiyor.

Tabi moodle 'daki yedek alıp sunucuya aktarıp sonrada geri yükle komutları oldukça basit komutlar.. Fakat manual olarak dersi yüklemek için tahmin ediyorum ki phpmyadmin ile sql dosyasını çalıştırmak ve uygun klasörlere dosyaları göndermek gerekir ki bu da biraz ileri seviye bir işlemdir.

burak inner yanıt olarak

yazan taner çalıkoğlu -
dosyaları pdf olarak ekliyorum. ancak öğrenci olarak giriş yaptığıda dosyaları indiriyor. ben aynı sayfada açılmasını istiyorum ama. böyle bir seçeneğimiz var mı? aynı sayfada göster diye bir seçenek var ama sanırım bu işe yaramıyor

yazan Kemal Can -
Dosyaları kaynak olarak eklerseniz, öğrenciler dosyaları indirebilir. Dosyaları web sayfası oluşturup, sayfanın içine gömerseniz yine indirilebilir fakat ilk oarak sadece görüntülenir. Daha da fazla güvenlik istiyorsanız , pdf i *.swf olarak dönüştürün sonra web sayfanıza *.swf olarak ekleyin. Daha da fazla güvenlik istiyorsanız *.swf'yi java script kodları ile çağırın.
Kemal Can yanıt olarak

yazan taner çalıkoğlu -
dosyaları swf ye çevirdim ve ekledim. söylediğiniz gibi daha iyi oldu. ancak bir türlü ücretsz web alanı adığım siteye yükleyemiyorum. moodle ı hosta mı kurmam gerekiyor neler yapmalıyım?

yazan Kemal Can -
ücretsiz alanların özelliklerini unuttum açıkçası... tavsiyem ücretli bir host almanki yıllık 50 TL gibi bir ücretle bulabilirsin hosting. Ücretsiz kullandığın hostun özelliklerini bilmiyorum, bir de istersen googlepages oluştur, swf yi oraya at, sonra web sayfası o adresden çağırsın.

En temizi aysima.com.tr adresinden aylık 20TL ücretle bi tane reseller al, litespeed in keyfine de varırsın hem. Uzaktan eğitimi akademik veya ticari düşünüyorsan vaktinin yanında 50-100 TL gibi bir nakti de gözden çıkarmanda fayda vardır.

Moodle' ı hosta mı kurmam gerekiyor derken , moodle senin şu an localhostta mı çalışıyor ? anlamadım bu kısmını açıkçası
Kemal Can yanıt olarak

yazan taner çalıkoğlu -
aldığım bir hosta moodle kurdum ancak derse kullanıcı ekleyemiyorum. nasıl yapıam ya üzgün

yazan Kemal Can -
Söz meclisten dışarı, lütfen konu adını düzgünce yazarak yeni konu açarak, yeni sorularınızı sorunuz.

Kullanıcıyı nereden eklemeye calısıyorsunuz? Lütfen detaylı anlatabilir misiniz Taner Bey?