مشکل در نصب در اینترنت

مشکل در نصب در اینترنت

از Hanif Farahnak در
Number of replies: 8
با سلام
من یک هاست ویندوزی خریدم که PHP و mysql را ساپرت می کنه. در مرحله اول یک database ساختم و بعد براش یه user admin ساختم. یه subdomain هم ساختم که moodle رو توش upload کردم.حالا وقتی میرم که نصب کنم یه error میده که براتون عکس گرفتم و attach کردم.لطفا کمکم کنید.
Attachment error.JPG
تعداد امتیازات:  -
In reply to Hanif Farahnak

پاسخ: مشکل در نصب در اینترنت

از Shamim Rezaie در
عکس توسعه دهندگان مرکزی مودل عکس دفتر مرکزی مودل عکس مترجم‌ها

سلام،

پیغام خطای دریافت شده نشون دهندهٔ اینه که اتصال برنامه به database امکان پذیر نیست که می‌تونه به یکی (یا چند تا) از ۴ دلیل زیر باشه:

۱. آدرس سرویس‌دهندهٔ database اشتباه وارد شده.
۲. اسم database اشتباه وارد شده.
۳. اسم کاربر اشتباه وارد شده.
۴. کلمهٔ رمز کاربر اشتباه وارد شده.

معمولاً وقتی در هاست‌های اشتراکی یک database و یا کاربر جدید در database ایجاد می‌کنید، برای اونها یک پیشوند (prefix) در نظر گرفته می‌شه. حدس من اینه که مشکل از این قسمت هست.

In reply to Shamim Rezaie

Re: پاسخ: مشکل در نصب در اینترنت

از Hanif Farahnak در
سلام
ممنون از راهنماييتون
ميشه منو بيشتر راهنمايي كنيد چون من تازه چند روزه كه با مودل آشنا شدم.اگه يه email هم در اختيار من قرار بديد ممنون ميشم.
ممنون

پاسخ: پاسخ: مشکل در نصب در اینترنت

از Shamim Rezaie در

اگر مطلب/سؤالی که می‌خواهید مطرح کنید ممکنه برای بقیه هم مفید باشه، بهتره که در همین تالار مطرح بشه تا اگر کسی مشکل مشابهی پیدا کرد، بتونه از مطلب مطرح شده استفاده کنه.

ولی اگر می‌خواهید مطلبی رو مطرح کنید که به نظر خودتون مطرح کردنش در تالار مناسب نیست، می‌تونید از سیستم پیغام (messaging) استفاده کنید. با کلیک روی پیوند زیر می‌تونید برای من پیغام بذارید:

http://moodle.org/message/discussion.php?id=723655

Re: پاسخ: پاسخ: مشکل در نصب در اینترنت

از Hanif Farahnak در

سلام
ممنون. من مشکل دیتا بیسم حل شد. فقط یه مشکل دارم.اونم اینه که موقع نصب سه تا error بهم میده. شما می دونید ماله چیه؟

Attachment error.JPG

از Shamim Rezaie در

PHP یک سری extension داره برای انجام بعضی از کارها باید اونها رو نصب/فعال کرد. مثلاً برای اینکه بتونید به یک بانک اطلاعاتی MySQL وصل بشید، باید php_mysql روی php کارگزار فعال شده باشه تا یک برنامهٔ PHP بتونه به MySQL وصل بشه.

معمولاً در serverهای معتبر اکثر extension های به‌دردبخور فعال شده هستند تا همهٔ برنامه‌ها بتونن بدون مشکل روی اون server اجرا بشه.

بعضی از قسمت‌های مودل هم کارهایی انجام میدن که برای انجام اون کارها شرایط خاصی باید در server وجود داشته باشه (مثلاً extensionهای خاصی باید فعال شده باشند). بعضی از اون شرایط اختیاری هستند (با رنگ زرد مشخص میشن) که اگر برقرار نباشن، فقط یک قسمت‌های خاصی از مودل کار نمی‌کنه. مثلاً extension های xmlrpc و openssl که برای استفاده از قابلیت شبکهٔ مودلی (ترجمهٔ من برای Moodle networking) لازم هستند، روی server شما فعال نیست و در نتیجه قابلیت ایجاد شبکهٔ مودلی رو نخواهید داشت. ولی بقیهٔ قسمت‌های مودل کار می‌کنند (البته اگر یه جوری مشکل زیر رو حل کنید).

بعضی از شرایط باید حتماً روی سرور شما فراهم باشه تا بتونید مودل رو نصب کنید (با رنگ قرمز مشخص میشن)، وگرنه اصلاً مودل نصب نمیشه. مثلاً database شما از unicode پشتیبانی نمی‌کنه (البته حدس می‌زنم، چون متن error در عکس شما قابل خوندن نیست) و در نتیجه مودل قابل نصب نیست.

از Hanif Farahnak در
ممنون. بله unicode error هستش. فقط من نمی دونم چگونه باید رفعش کنم.؟؟؟؟
Attachment error.JPG

از Hanif Farahnak در
ببخشید من error رو اشتباه فرستادم.
Attachment untitled.JPG

از Shamim Rezaie در

در phpMyAdmin، بعد از اینکه database تون رو انتخاب کردید به زبانهٔ operation برید و Collation رو روی utf8_general_ci قرار بدید.

اگر باز هم مشکل برطرف نشد، databaseی که در قبلاً ساخته‌اید رو پاک کنید و یک بار دیگه بسازید. اما این بار MySQL connection collation رو روی utf8_general_ci قرار بدید.