Image Target

Image Target

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Liczba odpowiedzi: 14
Witam
Zainstalowałem sobie takie pytanie do Quizu. Niestety, obrazek który sobie wybieram nie chce się wyświetlić. Nie mam więc możliwości zaznaczenia fragmentu obrazka. Wdzięczny będę za pomoc, takie pytanie bardzo by mi sie w moich kursach przydało.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Image Target

Napisane przez: Janusz Przybył ()
W odpowiedzi na Janusz Przybył

Odp: Image Target

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Obrazki mam naprawdę bardzo małe 120x170 pikseli i dalej ich nie ma. Może ma być jakiś specyficzny format? Może coś musi być dodatkowo zainstalowane na serwerze? Dokumentacja niestety wyłącznie po angielsku...
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Image Target

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Niestety jakiejś konkretnej wiedzy nie posiadam.
Wstawiałem w quizie grafikę w formacie PNG oraz JPG i jak mi się rysunek nie pokazywał to zmniejszałem jego rozmiar. Mam rysunki rzędu 5-20KB. Tylko, że rysunki są w treści pytania a nie w odpowiedziach.
W odpowiedzi na Janusz Przybył

Odp: Image Target

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Próbowałem z różnymi ustawieniami i rodzajami plików. Obrazek nie chce mi się wyświetlić w treści pytania. Niemniej w pytaniu się zapisuje i w trakcie przeglądania testu jest widoczny. Nie mogę tylko zaznaczyć obszaru aktywnego do naprowadzenia celownika. Może to coś z ustawieniami Javy? Próbowałem z różną wielkością i różnymi typami plików. Niby strona z pytaniem się odświeża, ale obrazka nie ma. Robiłem to w Mozilli i IE7.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Image Target

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Dalej nic z tego. Ściągnąłem najnowszą wersję Java scriptu. Jako nauczyciel nie widzę obrazków w trakcie tworzenia, czy edycji pytania. Przy przeglądaniu pytania obrazek jest, celownik da się na niego naprowadzić. Może ktoś miał podobne kłopoty i podzieli się swoimi uwagami? Ten typ pytania jest mi bardzo potrzebny do testu zaliczeniowego.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Image Target

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Zastanawiam się, czy nie jest to wina wersji PHP. Mam obecnie wersję 4.4.8. Czy pomoże przejście na PHP 5? Czy ktoś może to sprawdzał? Mam taki kurs, gdzie ten typ pytania jest mi bardzo potrzebny.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Image Target

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Przejście na PHP 5 to generalnie dobry pomysł uśmiech
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Image Target

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Wlaczylem debbugowanie strony o mam komunikat, że brak definiacji "YAHOO", brak definicji "tinyMCE_GZ", brak definicji "tinyMCE". Czy jest to wina mojego komputera lokalnego, czy trzeba pogrzebac w ustawieniech serwera? W module Web Class obrazki tez mi sie nie wyswietlaja.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Image Target

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Wygląda na to, że to problem po stronie serwera. Moduł Moodle wykorzystuje pewnie kompresor JavScriptuTinyMCE. Z pobieżnej lektury dokumentacji na stronie projektu wynika że ten kompresor nie zadziała jeśli jednocześnie na serwerze włączona jest w php.ini kompresja zlib.

W zdecydowanej większości przypadków PHP instaluje się z domyślnie włączoną opcją kompresji. Proszę sprawdzić czy i w Pana przypadku nie zachodzi ten konflikt.

pozdrawiam,

Bartosz Cisek
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Image Target

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Wielkie dzięki. Administrator już dostał zadanie. Jak popracuje dam znać jakie to dało wyniki.
Pozdrawiam
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Image Target

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Kompresja jest wyłączona i dalej mam te same błędy. Niemniej walczymy dalej.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Image Target

Napisane przez: Leszek Misiuk ()
Miałem podobny problem ale w ogóle z umieszczaniem grafiki w serwisie moodla. Powalczyłem z administratorem serwisu i wyłaczyłem tą kompresję w pliku.htacces wpisem: php_value output_handler 0
U mnie zadziałało