Eksport, przeniesienie kont uzytkowników.

Eksport, przeniesienie kont uzytkowników.

Napisane przez: Wiesław Woronowicz ()
Liczba odpowiedzi: 1
Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi (mimo paru wątków).

Planuję reinstalację MOODLA. Z jednoczesną zmianą interpretera PHP z 4 na 5, zmianą wersji bazy danych z 4.1 na 5.0 i instalacją najnowszego MOODla (teraz mam 1.8).
Chciałbym przenieść na nową platformę same konta instniejących użytkowników. Mechanizmy MOODLa nie mają eksportu kont (jedynie import z pliku tekstowego) więc zapewne trzeba to zrobić na poziomie bazy danych.
Pytania:

1.Które tabele eksportować i importować MyAdminem?
Wystarczy mdl_users czy też trzeba inne (jest kilka z tym prefixem jak zauwazyłem). Wystaczą mi same konta - nie ma tam trwającego żadnego kursu i nie muszą być użytkownicy przypisani do kursów.

2. Odnośnie importu z pliku tekstowego. Rozumiem jego budowę i składnię. Zastanawia mnie jedynie postać haseł użytkowników. Do tego pliku tekstowego zapisuję hasła zaszyfrowane md5 czy też musze je zdekodować wpierw? (zaszyfrowane mogę odczytać z bazy danych). Jeżeli tak to jak (md5search nie rozkodowuje wszystkich)?

3. A może prościej by było jakiś pusty kurs stworzyć i przypisać do niego wszystkich userów, później wyeksportować kurs (kopię zrobić) i zaimportować na nowej platformie. Konta chyba zostaną utworzone (a kurs skasuję)... Dobrze myślę czy nie?
W odpowiedzi na Wiesław Woronowicz

Odp: Eksport, przeniesienie kont uzytkowników.

Napisane przez: Janusz Przybył ()
To 3 rozwiązanie może niezbyt wyrafinowane ale będzie skuteczne.
Miałem kurs ma m1.6x zrobiłem kopię i przeniosłem do 1.8x. Konta użytkowników zostały przeniesione bez szwanku (chociaż mi akurat na tym nie zależało). Można ich następnie przypisać do dowolnego kursu (może być pusty).