Kademeli Ders Geçişi

Kademeli Ders Geçişi

yazan Kemal Can -
Yanıt sayısı: 9
Arkadaşlar bu soruyu 2 yıldan bu yana 4-5 defa konuşmuştuk yanlış hatırlamıyorsam.

Activity locker eklentisi ile aktiviteleri sıralı kullandırabilirsiniz. Dersleri sırayla işletmek için ise ben genelde scorm çıktısı veren programlar kullandığım için en basit yol olarak articulate quizmaker ile testi oluşturup, %80 başarılı olanlara başarı dönütünde sonraki dersin kayıt anahtarını sunuyorum. Bu şekilde başarılı olanlar sonraki derse devam edebiliyor.

Başka ne tür çözüm yolu kullananlar var?
Kemal Can yanıt olarak

Ynt: Kademeli Ders Geçişi

yazan Sinan AYDOĞAN -
az biraz bakma fırsatım oldu bi eklenti bulamadım hocam, dediğiniz tekniği düşündümde şöyle birşey yapsak nasıl olur. her ders için bir grup oluştursak ve o dersin içeriğini o gruba özgü kılsak ve gruba ve derse kaydı kapatsak yani bizim kontrolümüzde olsa. öğrenci %80 başarıyı yakalayınca öğrencinin grubunu değiştirsek. kayıt anahtarı ile uğraşmasak. daha güvenli olur diye düşünüyorum.
Sinan AYDOĞAN yanıt olarak

yazan Sedat Bayram -
iyi akşamlar, ben şöyle bi eklenti buldum http://moodle.org/mod/data/view.php?d=13&rid=2401 fakat kurulumu gerçekleştiremedim. eğer bu eklenti çalışırsa gerçekten sorunumuza çare olur. çalıştırabilirseniz ya da ben nerde hata yaptım tam bilemiyorum ama bilgilendirirseniz sevinirim.
Sedat Bayram yanıt olarak

yazan Kemal Can -
Eklenti süpermiş fakat 1,94 ve 1,95 moodle sürümlerinde çalışıyormuş maalesef...eğer sürümünüz talebi karşılıyorsa http://docs.moodle.org/en/Development:Local_customisation adresinden detaylı kurulum yönergesini takip edin.
Kemal Can yanıt olarak

yazan Sedat Bayram -

bugün eklentiyi kurma fırsatım oldu. fakat yeni bir ders eklemek sırasında activities olarak 3 kısım geliyor. bunları dolduruyorsunuz ama bu kısımlara sınav ekleme ya da farklı bir etkinlik eklerken ulaşamadım. kurma fırsatı inceleme fırsatı yakalayanlar, bana da bildirebilir mi ? ilginize teşekkür ederim...

yazan Kemal Can -
Peki mevcut sayın 1000+ olursa; ve kursunda 10+ ders olunca bununla uğraşacak vaktin olacak mı?
Kemal Can yanıt olarak

yazan Sinan AYDOĞAN -
elimden geldiğince birşeyler hazırladım, iyi yada kötü yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim. kademeli ders geçişi ile alakalı ders aşağıdadır.

388d0716-ed19-4177-92f9-3615d768c0cc_d8b6f264-fbff-4ecd-8912-60e25d3cd950_static_0_0_Thumbnail.gif
İZLE

yazan Kemal Can -
Eline sağlık ama gerçekten mevcudu yüksek olan uzaktan eğitimler için çok kullanışlı değil bu yöntem. Bir yöntem olarak kullanılmak üzere teşekkürler.

yazan Sedat Bayram -

video süper, istediğim buydu. ama ögrenci sayım arttıgında paralel olarak şubelerimde arttıgında asenkron eğitim, aynı sınıf ortamında yapılan sınavlar gibi bir örneklemeye gidiyor. biraz eğitmenin yorulması gerekecek sanırım. belki konular arası zaman kaybı. ama moodle 2.0 çıkıpta tutarlı duruma gelene kadar bu yöntemi kulanacağım teşekkür derim. birde unutmadan scorm 2004 de 3 kaynak kitapdan söz ediliyor bunlardan sequencing and navigation sıralama ve dolaşım kitabında bahsediliyor. ama daha akademik boyutta oldugu için sanırım ülkemizde yaygın değil ya da ben pek uygulamasına rastlamadım üzgün

video daki emeğiniz için teşekkür ederim.bu yöntem çok iyi fikir...