ارسال email از انجمن گفتگو

ارسال email از انجمن گفتگو

از Mohammad Mahmoudiyeh در
Number of replies: 6

با وجود اینکه از messaging می توانم برای کاربران ایمیل ارسال کنم اما از انجمن گفتگو ایمیل ارسال نمی شود ! مشکل کجاست ؟ در تنظیمات server| email  فقط No-reply address و No-reply address و suport name را ست کرده ام و بقیه پیشفرض مودل است.

تعداد امتیازات:  -
In reply to Mohammad Mahmoudiyeh

نظر در مورد: ارسال email از انجمن گفتگو

از Mohammad Mahmoudiyeh در
مشکل از عدم اجرای cron است با اجرای دستی آن ایمیل ها ارسال شد . برای اجرای منظم cron چه باید کرد ؟ moodle1.9.4 server: win2003

نظر در مورد: ارسال email از انجمن گفتگو

از Shamim Rezaie در
عکس توسعه دهندگان مرکزی مودل عکس دفتر مرکزی مودل عکس مترجم‌ها
پس از ورود به control panel کارگزار خود، گزینهٔ cron jobs را انتخاب نمائید. در کارگزارهای ویندوزی ممکن است به جای cron گزینه‌ای با نام Scheduled Task در control panel خود داشته باشید.

در این قسمت می‌توانید تعیین نمائید که فعالیت‌هایی به صورت خودکار بر اساس زمانبندی خاصی اجرا شوند.

با توجه به امکانات control panel خود، تنظیمات را به گونه‌ای انجام دهید که صفحهٔ cron.php شما که در مسیر admin قرار دارد به طور منظم (مثلاً هر نیم ساعت) بازدید شود.

در پاسخ به: ارسال email از انجمن گفتگو

از Fatemeh Orooji در
وقتی در تالار مطلبی می نویسیم باید ایمیل برود ولی هیچ ایمیلی ارسال نمی شود. چه تنظیمی را باید انجام بدهم؟
In reply to Fatemeh Orooji

از Moien Abadi در
روز شما بخیر
برای پیدا کردن مشکل باید اطلاعات بیشتری داشت:

۱. به بخش تنظیمات مربوط به ایمیل بروید (مدیریت سایت > کارگزار >  پست الکترونیک) Site administration -> Server -> Email و مقادیر مربوطه را چک کنید.
۲. همچنین بررسی کنید که آیا ارسال کننده ایمیل‌ها روی سرور شماست؟ یا باید از یک smtp server دیگر استفاده کنید؟ (این ها همه بستگی به تنظیمات سرور شما دارد)
۳. اگر مودل نسخه ۳.۷ داشته باشید می توانید از همین بخش گزینه Test outgoing mail configuration را اجرا کنید تا تست را انجام دهید
۴. همچنین می توانید در قسمت (مدیریت سایت > توسعه >  اشکال‌زدایی) امکان اشکال زدایی را روی حالت توسعه دهنده قرار دهید و گزینه اشکال‌زدایی ارسال پست الکترونیک را هم فعال کنید.

به این ترتیب هر چه اطلاعات بیشتری به دست آید، بهتر و دقیق‌تر میشود  بررسی کرد که دقیقا مشکل از کجاست. لبخند
In reply to Moien Abadi

از Fatemeh Orooji در
ممنون از توضیحات تون آقای عبادی.
در سایت ما ایمیل برای برخی فعالیتها ارسال می شود. مثلا برای ثبت نام اولیه. اما برای مطالب درج شده در تالار ایمیل ارسال نمی شود. من دوست دارم یک ایمیل خلاصه آخر شب برود که علاوه بر مطالب عنوان شده در تالار گفتگوی اعلانات درس مباحث دیگری هم که در تالارهای دیگر توسط شرکت کنندگان نوشته شده است اطلاع داده شود. یادم هست که این امکان در مودل دیگری که قبلا در جای دیگری کار می کردم وجود داشت. حالا اشکال از کجاست؟
In reply to Fatemeh Orooji

از Moien Abadi در
سلام
باید کانفیگ‌های مودل‌تان را بررسی کنید (با توجه به اینکه چه ورژنی است). همینطوری نمیشود حدس زد که اشکال از کجاست.

درباره ارسال ایمیلی خلاصه روزانه:
ارسال خلاصه ایمیل اتفاقات روزانه در «تالارهای گفتگو» در پروفایل هر فردی قابل تنظیم است. هر فردی می تواند به قسمت Forum preferences در پروفایل خودش برود و آن را تنظیم کند. شبیه تصویری که در زیر مشاهده می‌کنید. 

البته تنظیمات تالارگفتگو هم شرط است. 
از طرفی یک کاربر مثلا در همین تالار گفتگو می تواند مشخص کند که مطالب یک مباحثه برایش ایمیل شود یا نشود.

پیشنهاد میکنم مستندات مودل را در خصوص تنظیمات Forum در سطح activity و در سطح  site را مرور کنید:
https://docs.moodle.org/37/en/Forum_settings